Přednosti a nevýhody malých půjček

Jaké přednosti mají rychlé půjčky několika tisíc korun a jaké jsou jejich zápory? Na co si dávat pozor a na co nezapomenout?

Nezřídka kdy se stává, že člověk potřebuje peníze, ale stačila by jen malá suma. I s takovým požadavkem se můžete obrátit na společnosti zprostředkovávající půjčky, protože půjčování malých částek je velmi populární a vše lze vyřídit rychle a bez ručení. Je možné si půjčit od několika set až po několik tisíc korun.

SMS půjčky

Nejpopulárnější jsou SMS půjčky, kde se částky pohybují okolo 5.000 korun. Úroky jsou však vyšší než u klasické půjčky. I forma splácení může být odlišná, nejčastěji je splacení nastaveno na 30 dnů, s možností prodloužit tuto dobu o několik dnů, ale za poplatek.

I malé půjčky mohou být drahé

I přes jednoduchost získaní malé půjčky je třeba dávat pozor. Při nízkých částkách má člověk tendenci podceňovat jejich význam a hlavně cenu a výhodnost. Vidina rychle získaných peněz je sice lákavá, ale může se dosti prodražit. Právě na malých půjčkách vydělávají nebankovní společnosti nejvíce. V současnosti jsou nejpopulárnější internetové půjčky, které lze sjednat online neboli půjčky přes internet, i když nepatří mezi nejlevnější. RPSN může dosáhnout neuvěřitelných výšek. Výhodnost online půjček však tkví v mimořádně pohodlném a rychlém vybavení vyřízení.

Půjčky do výplaty

Malé půjčky přes internet jsou též někdy nazývané jako půjčky do výplaty. Jak už z názvu vyplývá, jsou nejčastěji využívány na překlenutí období chybějících peněz do řádné výplaty nebo jiného příjmu. Vždy se jedná o menší částky, řádově tisíce korun a krátkou dobou splatnosti, cca do 30 dnů.

Vyřízení malé půjčky online

Malé půjčky se dají vyřídit online na příslušné webové stránce nebankovní společnosti, která daný typ půjčky poskytuje. Na webové stránce je třeba vyplnit online formulář, kde se nastaví hodnota půjčky a další fakta, odeslat ho a vyčkat na zprávu, ve které bude sdělení o rozhodnutí schválení či neschválení půjčky. Peníze jsou následně posílány převodem na bankovní účet žadatele. Tyto půjčky do výplaty lze vyřídit i telefonicky s operátorem. Samozřejmě pro kladné schválení je potřebné dodat všechny požadované dokumenty.

Nevýhody malých rychlých půjček

První nevýhodou online půjček je jejich malá výška. Přes internet nebo přes telefon si budete moci půjčit poprvé maximálně 5.000 korun. Po bezproblémovém splacení se hodnota půjčky může postupně navyšovat až na 10, 15 nebo 20 tisíc. Další nevýhoda je jejich cena. První půjčka zdarma je fajn, ale opakované půjčky už mají poplatky docela nastaveny vysoko a vyplatí se porovnat nabídky více poskytovatelů.

13.12.2017